תוכנית ההתמחות של החוג למדיניות ציבורית לתואר שני

כך תסייעו למקבלי החלטות ומעצבי מדיניות בחקר היבטים שונים של סוגיות חברתיות, כלכליות, צרכניות וסביבתיות כבר במהלך הלימודים

החלטתם/ן להיות אלה שישפיעו על המדיניות במדינת ישראל? מצוין. הנה אתם/ן כבר בעיצומו של תואר שני, ואחד הדברים שיכולים לתת לכם/ן תנופה מקצועית הוא התמחות מעשית. במסגרת הקורס 'סדנה יישומית: מדיניות רגולטורית במגזר הציבורי בישראל' של ד"ר רונית חנני, תקבלו הכשרה אקדמית במדיניות ציבורית, ממשל, שיטות מחקר וכתיבת ניירות מדיניות. בנוסף, תוכשרו בכלים מקצועיים לכתיבת ניירות מדיניות, מצגות, תזכירים והמלצות, וגם תיפגשו עם נציגי ונציגות משרדי ממשלה ותלמדו על צרכי המוסדות והארגונים.
 

 

למה כדאי להירשם לקורס?

משרדי הממשלה (הרגולטורים), עוסקים בתכנון וגיבוש אסטרטגיות בסוגיות מגוונות. לכן קיימת כיום, יותר מתמיד, דרישה לכוח אדם ולמומחים ומומחיות בעלי רקע מגוון. בנוסף, קיימת דרישה למידע, לנתונים ולמחקר יישומי. מדיניות רגולטורית היא כלי מרכזי במגזר הציבורי לקביעת יעדים ומטרות, לגיבוש פתרונות לסוגיות על סדר היום, ליישום ולאכיפה.

 

במהלך ההתנסות הפרקטית תהיה לכם/ן הזדמנות להשתלב בארגונים שונים ומגוונים ולסייע למקבלי ולמקבלות החלטות ומעצבי ומעצבות מדיניות בחקר היבטים שונים של סוגיות חברתיות, כלכליות, צרכניות וסביבתיות. בנוסף, תלמדו על פיתוח פתרונות וחלופות לפתרונות באמצעות מחקר והתמחות, בסוגיות בהן קיים מחסור בכישורים ובבניית יכולת מדעית בקרב אדמיניסטרטורים.

 

איפה תתקיים ההתמחות?

ההתמחות תתקיים במשרדי ממשלה, בעיריות ברחבי הארץ, בעמותות, במכוני מחקר, בנציבות שירות המדינה ועוד.

 

הפרטים הקטנים והחשובים

עבור השתתפות בקורס תקבלו 4 נק"ז

 

שימו לב:

ההרשמה לקורס 'סדנה יישומית: מדיניות רגולטורית במגזר הציבורי בישראל'  שמספרו 1082.4210 היא במסגרת הבידינג.

לפרטים נוספים ולהצטרפות לתוכנית ניתן לפנות ישירות לחוג, או לכתוב לנו למייל reutk@tauex.tau.ac.il

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>