מרכז קריירה לבני החברה הערבית

במטרה להרחיב ולהגדיל את ייצוגם והשתלבותם של אקדמאים ערבים בשוק העבודה הישראלי מקיים המרכז קורסי קריירה, ימי מרתון וסדנאות, המעניקים להם כלים אפקטיביים

על אף שבשנים האחרונות חל גידול במספר האקדמאים הערבים בישראל, רבים מהם עדיין נתקלים בקשיים במציאת עבודות ההולמות את תחומם ורמת השכלתם. יש לכך השלכה ישירה הן על ההשתלבות בשוק התעסוקה, והן על אי ההתאמה בין תחום הלימוד הנלמד ובין התעסוקה בפועל.

 

המטרה העומדת בפנינו, כמרכז לפיתוח קריירה, היא להרחיב ולהגדיל את ייצוגם והשתלבותם של אקדמאים ערבים בשוק העבודה הישראלי, תוך גישור על פערים תרבותיים בכניסתם לשוק התעסוקה, הכרה טובה יותר של שוק העבודה הישראלי ותהליכי המיון בו, והתמצאות ברשתות החברתיות ככלי לחיפוש ומציאת עבודה.

 

המרכז לקריירה לבני החברה הערבית באוניברסיטת תל אביב פועל לקיומם של קורסי קריירה וימי מרתון, תוך שילובם של אקדמאיים ערביים בפעילות, במטרה להעניק להם כלים אפקטיביים וטובים יותר להשתלבות בשוק העבודה הישראלי. כל המידע על האירועים מתפרסם גם בעמוד הפייסבוק בשפה הערבית.

 

הקורסים וימי המרתון מיועדים לסטודנטים בשנתיים האחרונות ללימודיהם. הם מתקיימים באוניברסיטת תל אביב לאורך שני סמסטרים, וכוללים סדנאות קריירה בנושאים שונים, לדוגמא: סקירה על שוק העבודה, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה ומרכזי הערכה, דרכי שיווק עצמי ברשתות חברתיות, סיור בארגון, מפגש עם סיפורי הצלחה ועוד.

 

מפגשים עם מעסיקים וסדנאות העשרה

בנוסף משתתפים האקדמאים הערביים בפעילות השוטפת של המרכז לפיתוח קריירה במפגשים עם מעסיקים, ירידי תעסוקה וסדנאות נוספות, כגון לינקדאין, במטרה להעשיר את הידע שלהם בתחום. כמו כן הם מקבלים ייעוץ אישי מיועצת קריירה מומחית, אשר מסייעת להם באופן אישי ופרטני. המרכז שואף לשלב את הסטודנטים בהתמחויות שונות בחברות וארגונים שונים.

 

הפעילויות מועברות הן על ידי יועצת קריירה מוסמכת של המרכז, שהינה בעלת תואר שני בהתנהגות ארגונית ובעלת ניסיון עשיר בהנחיית קבוצות וייעוץ קריירה, והן על ידי יועצת קריירה מהמגזר הערבי. כמו כן מלווה את המרכז רכזת ייעודית מהמגזר הערבי אשר תומכת בסטודנטים בכל צרכיהם במהלך השנה.

 

ליצירת קשר > sefib@tauex.tau.ac.il

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>