ייעוץ קריירה

המסע אל הקריירה

מקור המונח "קריירה" הוא במילה הלטינית "כרכרת מסע". בימנו השימוש המקובל במילה מקורו במונח הצרפתי Char  – "זירה למרוץ מרכבות". אנו רואים בקריירה כמסלול מרוץ בדרך לתפקיד הנכסף, אשר יגדיר את עשייתנו מ"סתם עוד עבודה" ל"קריירה".

 

המונח הרווח בספרות המקצועית היום מגדיר קריירה כ"סדרה של פעילויות והתנסויות הכרוכות בתפקיד שאדם עובר במהלך חייו. כך שלכולנו למעשה יש קריירה כל עוד אנחנו עובדים: תפקידים שאנו מאיישים, משימות שאנו ממלאים, תגמולים שאנו מקבלים וכו'.. מרכיבים אלו הם המרכיבים האובייקטיבים של המונח קריירה.

 

על מנת לראות את התמונה כמכלול יש להתבונן גם בפן הסובייקטיבי של המונח ולהתייחס לקריירה כרצף של התנסויות וחוויות השזורות בחייו המקצועיים של האדם - מסלול חיים מקצועי שלם הכולל הישגים, הצלחות, כישלונות, שינויים ומעברים" (פזי ובד"ט, 1994).

 

ייעוץ קריירה הוא תחום שנוצר בעקבות הצורך המתמיד שלנו בהגשמה עצמית סובייקטיבית בתחום התעסוקה. הוא מותאם לצרכי הנועץ וכולל מתן כלים פרקטיים להשתלבות בשוק התעסוקה, ופיתוח מודעות לבניית מסלול קריירה ומציאת כיוון המתאים ליכולותיו, ערכיו, נטיותיו, חוזקותיו ואתגריו של הנועץ.

 

ייעוץ הקריירה של המרכז לפיתוח קריירה באוניברסיטת תל אביב, שם דגש על פיתוח והעצמת הסטודנט והבוגר עם כניסתו לשוק התעסוקה. השילוב שבין פיתוח מודעות קריירה והקניית כלים פרקטיים, מאפשר לסטודנטים ולבוגרים של אוניברסיטת תל אביב להגיע לשוק התעסוקה מוכנים ולהצליח להגשים את שאיפות הקריירה המדויקות ביותר עבורם.  

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive